CT cranio cerebral plus coloana cervicala ?

Hernie de disc

Postata de aurelia75112289 cu 5 ani in urma.

Sunt o femeie se 39 de ani si am facut un CT cranio cerebral plus coloana cervicala si rezultatul este acesta :
1 Rectitudine a coloanei cervicala , minima ingustare a spatiului articular C5 -C6
2 Aspect Ct cranio - cerebral in limite normale ..
Incipiente modificari degenerative cervical inferior
Va rogajutati-ma sa inteleg rezultatul pe intelesul mei..Multumesc !

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

Este o spondiloza cervicala, adica modificari degenerative sau de uzura ale coloanei vertebrale cervicale. Problema este ca din cauza acestor modificari scade oxigenarea cerebrala si o sa apara simptome foarte deranjante daca nu o tratati din timp. Nu ne-ati spus ce simptome aveti acum ? In aceste situatii cum este cea a dumneavoastra se pot obtine rezultate foarte bune prin metodele naturiste de tratament care nu au efecte secundare si nu au contraindicatii.

dr Petre Muresan
Medic primar Medicina Generala-Medicina de Familie
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
Studii aprofundate de Osteopatie ,Reflexoterapie ,
Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )