Ce sport am voie?

Hernie de disc

Postata de dyananechita cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

Am 22 de ani si am hernie de disc ce comprima canalul rahidian. Imi amortesc picioarele aproape zilnic. Am facut sport toata viata si vreau sa stiu ce solutii exista pentru a continua sa fac sport, pentru ca nu imi imaginez viata altfel.
Ce terapii exista in afara de operatie si conservare? Trebuie sa fie o solutie...

Multumesc

Raspunsuri (5)

Maria C

acum 14 ani

Poti incerca sa faci cateva exercitii cu un Kinetoterapeut, poate te va ajuta intr-un fel si te va invata ce sa faci mai de parte. Solutia tot tu o vei gasi, doar mergand sau interesandu-te de un medic bun. Multa sanatate si succes!

versoiu stefan

acum 14 ani

buna ziua am 35 ani si am o hernie de disc am facut rmn si am la inelele l4 l5 ce tratament trbuie sa fac si ce exerciti

ana

acum 14 ani

incercati trat la Bazna la complex Expro bai, fiziokinetoterapie,exercitii Pilates si inot un bazin fata, 1 spate daca va da voie medicul specialist fctie de RMN

Diana

acum 14 ani

Multumesc pentru raspunsuri. Eu o ma asteptam la niste sporturi adevarate: un dans, un mers pe bicilceta/role, aerobic etc

colnago

acum 14 ani

iti recomand un tratament naturist cu Tahitian Noni juice, iti pot da detalii in email: [email protected]