ce ma sfatuiti?

Hernie de disc

Postata de kory16 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,am fost diagnosticata cu hernie de disc cervicala C6,C6 si C8 T1,am 41 de ani dar am niste dureri si daca nu fac injectabile durerile nu ma lasa,intrebare e ce sa fac sa ma operez sau ce?sincer mie ff frica,nu mai am nici somaj si acum de cand sunt asa m-a parasit si barbatu,va rog da-ti-mi un sfat,va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Faceti un examen la un cabinet de neurochirurgie si un examen RMN. Numai asa se poate aprecia necesitatea interventiei chirurgicale. nu numai printr-o simpla radiografie.
Simplele durerii nu constituie indicatie majora pentru o operatie