Ce inseamna recuperarea dupa operatia de hernie de disc?

Hernie de disc

Postata de mihail6123030 cu 12 ani in urma.

Ma numesc Bogus Mihai si am fost operat de hernie de disc de 7 zile.Ma simt f bine,dar vreau sa va intreb daca am voie sa urc si sa cobor scari(stau la etajul4),cand si cum?Si cand am voie sa imi continui activitatea sexuala?Multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

sunt de parere ca recuperarea medicala dupa operatia de hernie de disc ar trebui facuta la indrumarea medicului dumneavoastra curant, deoarece acesta stie cel mai clar situatia dumneavoastra, diagnosticul, cum a decurs operatia, complicatiile, bolile asociate, etc.

ionut

acum 9 ani

Buna ziua sunt ionut am 33 de anii,am si eu o problema urmeaza sa ma operez de hernie de disc ,am fost la neurochirurg si mi-a zis ca sunt de operatie dar vrea sa vada RMN ul si astept de 2 saptamani acasa in pat sa fiu sunat pentru programare RMN si nimic ,acum dupa repaus total la pat durerea sa localizat pe tendoane in spatele genunchiului stang si nu pot sta mai mult de 10 minute in picioare ,dumneavoastra ce parere aveti ,asa se manifesta hernia de disc ? Este normal ? Va multumesc.

matei

acum 8 ani

sal si eu sunt cam la fel ca tine nu rezist in picioare mai mult timp vreau sa te intreb te ai operat cum te simt si multa sanatate ,ms pt raspuns