ce e de facut?

Hernie de disc

Postata de RODICA 2011 cu 13 ani in urma.

buna seara .ma numesc alexandru floarea si am hernie de disc l4 l5 si hemangiom matur corporeal si varice .sunt de meserie brutar as dori sa stiu daca ma pot pensiona medical .am 47 de ani 25 ani vechime din care 12 ani de grupa a doua si am trei copii. va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Depinde de gravitatea afecţiunii, de măsura în care aceasta limitează mişcările şi mai ales de posibilităţile de tratament. Problema pensionării medicale se pune doar dacă problema nu poate fi rezolvată în 6 luni de tratament corect (limita maximă de concediu medical)

RODICA 2011

acum 13 ani

va multumesc pentru raspuns .