Ce as putea avea?

Hernie de disc

Postata de vilica cu 13 ani in urma.

De o luna am dureri de la mijloc in jos cu tot bazinul {sold,femur}.De doua zile simt ca un curent electric care pleaca de la vertebre{L4-L5} in tot spatele.Mentionez ca in acelasi timp imi vine sa vars si parca nu ma mai tin pe picioare.Cateodata imi amorteste tot bazinul cu tot cu burta.Va rog frumos spuneti-mi incotro so iau.Multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna ziua,

din informatiile scrise mai sus, puteti avea o lombosciatica. mai multe informatii despre aceasta boala puteti gasi tot pe acest site, la adresa: //sfatulmedicului.ro/Hernia-de-disc-si-lombosciatica/hernia-de-disc_4557, unde veti gasi toate detaliile cat si ce pasi ar trebui urmati pentru elucidarea acestei probleme.
sfatul meu este sa mergeti la medicul de familie, unde veti primi o trimitere catre un medic specialist, care in urma unor investigatii va va putea da un tratament corect.

va urez o zi buna

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

si daca totusi aveti dureri puternice, pana va prezentati la medic, puteti lua ibuprofen(cu diferite denumiri comerciale) de la farmacie, care este un antiinflamator nesteroidian ce ar putea sa va ajute cu aceasta durere. totusi, trebuie neaparat sa va prezentati la medic si sa faceti mai multe investigatii.

va urez o zi buna