Cand?

Hernie de disc

Postata de Todea1113110 cu 15 ani in urma.

Am un inceput de hernie de disc,si am facut tratament in spital timp de 2 saptamani,acum o luna.Nu am reusit sa merg la doctor.Tratamentul a constat in masaj,kinetoterapie,parafina,medicamente,injectii,si cu aparate speciale cu raze.
Intrebarea mea este: cand as putea sa fac un copil.Dupa cat timp.
Ac***a in vedere ca am facut un singur tratament.Am inteles ca trebuie sa fac de 2 ori pe an.
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

morwena

acum 15 ani

Cel mai bine ar fi sa-ti rezolvi problema medicala si apoi sa te gandesti la o sarcina. Coloana vertebrala va fi solicitata de greutatea sarcinii. Probabil, vei naste prin cezariana pentru a nu avea probleme in aceasta directie. Oricum, pe parcursul sarcinii va fi necesar sa expui aceasta problema ginecologului si ortopedului. Medicul ortoped, iti va recomanda si gimnastica medicala sau posturi pentru ca greutatea sarcinii sa se repartizeze corect. Mult curaj si recuperare rapida.