Călcâiul stâng amorțit ?

Hernie de disc

Postata de Adrian cu 10 luni in urma.

De circa trei ani am călcâiul stâng pe jumătate amorțit , dar acum am început sa am și dureri. Menționez că am și două inele la coloana un pic strivite.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,

Este posibil ca amortirea calcaiului sa fie cauzata de probleme la nivelul coloanei vertebrale, cum ar fi cele mentionate de dumneavoastra.

Este important sa mergeti la medic pentru a efectua un examen si a stabili cauza exacta a acestei afectiuni.

In functie de diagnostic, medicul va poate prescrie medicamente sau terapii care sa va ajute sa ameliorati simptomele si sa gestionati problema in timp. De asemenea, puteti face exercitii de intindere si alte exercitii fizice pentru a imbunatati circulatia si pentru a mentine sanatatea generala a picioarelor si a coloanei vertebrale.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gleznei-si-piciorului/durerile-de-calcai-cauze-si-tratament-nechirurgical_14946
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-nervilor-periferici/paresteziile-amortelile-si-pierderea-sensibilitatii_341

Multa sanatate!