buna ziua. imi puteti spune ce am?

Hernie de disc Dureri de spate

Postata de MembruMobileApp1516789551 cu 6 ani in urma.

fara modificari de inaltime a spatiului articular tibio femural
cartilaj in limite normale
fin hipersemnal pd fs liniar 1 anivelul cornului posterior am misului ngtern ce nu-i intrerupe contururile cu aspect de leziune grad II, corn anterior normal
meninsc extern conr anterior si posterior in limite normale
anterior de cornul anterior al meniscului extern se evidentiaza un conglomerat de imagini chistice cu dimensiuni variabile ce ocupa o suprafata cu diametre de 34/13/17 mm transvers/ap/loongitudinal
ligamente incrucisate si colaterale in limite normale
fara lichid la nivel intraarticular

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.