Buna seara!

Hernie de disc Discopatie

Postata de Utilizator11541544901 cu 5 ani in urma.

Am o problema la coloana. Când stau în poziția de abdomen simt un junghi ca un cuțit. mi-au zis medicii ca am discopatie lombară intracerebrala. am făcut dexamed 10 injectii, m-a lasat, dar tot îmi dă junghi. ce sa fac?. Când mă aplec să fac abdomene, îmi dă ca un cuțit în zona lombara si când mă arcuiesc mă ține un pic la spate. m-am saturat de chestia asta! va rog, ajutati-ma!

Raspunsuri (3)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/discopatia-lombara-tratament-si-recuperare-medicala_15695

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

Ar fi important daca ne-ati fi spus si varsta dumneavoastra . Problema este ca aceasta durere poate avea mai multe cauze si de aceea trebuie facute investigatii imagistice si un consult clinic. E necesar si un RMN. Va recomand sa procedati asa . Dupa aceea se va putea stabili ce se intampla si un tratament corespunzator .

dr Petre Muresan
Medic primar Medicina Generala-Medicina de Familie
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
Studii aprofundate de Osteopatie ,Reflexoterapie ,
Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Utilizator11541544901

acum 5 ani

Am 32 de ani