as dori sfaturi dac se poate

Hernie de disc

Postata de lucia filip38 cu 12 ani in urma.

buna.am 40 de ani si am fost operata recent la coloana.am fost internata de urgenta in urma efectuari celui de al doilea rmn facut pentru lobosciatica stg., tulburari de mers si statica vertebrala lombara.ex.neurologi-pareza SPI stg. , ex.rmn coloana lombara-hernie disc L5 stg.sa intervenit operator prin hemilaminectomie L5 stg. ablindu-se o HDL5 ext.lat.stg. cu varice peridurale.(dac se poate sa ma ajutati sa inteleg ce inseamna asta), as dori si sfaturi in legatura cu recuperarea de dupa si ce ar trebui sa fac in continuare.va multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine sa efectuati kinetoterapie dupa perioada de repaus indicata de medicul neurochirurg, intr-un serviciude recuperare (sectie de recuperare )

lucia filip38

acum 12 ani

multumesc mult.