am voie sa fac culturism?

Hernie de disc

Postata de edy_silver cu 12 ani in urma.

Buna ziua.A m o intrebare,am L4-L5 deplasat,am voie sa fac culturism?Bineinteles cu mare grija si fara genuflexiuni cu greutati pe umeri,sau pot sa fac toate exercitiile?Eu fac de 4 luni si am facut pentru prima oara genuflexiuni si ma doare mai tare mijlocul dar nu stiu daca e febra musculara sau durere la disc.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Din cunoştinţele mele, în cazul d-vs ar trebui evitate activităţile fizice foarte intense, însă un medic neurochirurg ar putea să vă ofere mai multe detalii despre activităţile fizice care pot fi întreprinse şi despre contraindicaţiile acestei afecţiuni