Va veni viu acasa???

Hernia inghinala

Postata de sercin cu 12 ani in urma.

Buna ziua,socrul meu are 84 de ani,are o hernie inghinala stanga ,de marimea unui ou,medicul l-a programat peste o luna la operatie ptr.ca pleaca in concediu,noi cei din familie stim ca nu este grav,stim ca poate trai asa doar daca se menajeaza,dar medicul l-a programat ptr. operatie si vrea si el.stim ca nu este o operatie grea,dar chiar este necesar?
Va veni viu acasa???
va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Da, este necesar, in mod normal nu are de ce sa nu vina viu acasa. Stiu ca este greu dar incercati sa nu vedeti totul negativ...

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar operatia este necesara pentru a evita posibilele complicatii pe termen lung. daca medicul curant al dansului a considerat ca operatia poate fi temporizata timp de o luna, inseamna ca hernia nu are prezente complicatii. trebuie doar sa respectati recomandarile dansului pana la operatie
mai multe detalii despre hernia inghinala puteti gasi si urmand acest link: //sfatulmedicului.ro/Herniile-abdominale/hernia-inghinala_970

va urez o zi buna