Tratament si vindecare hernie inghinala fara operatie la barbati?

Hernia inghinala

Postata de Tiberiu23134601 cu 4 ani in urma.

Buna,

Am 64 ani si am fost diagnosticat in urma cu 4 luni de hernie inghinala bilaterala si as vrea sa evit operatia.
Din 24 februarie fac un tratament cu tinctura de traista ciobanului – frectii si beau zilnic 4 ceaiuri de cretisoara pentru intarirea peretilor abdominali. Fac de asemenea exercitii usoare pentru muschii abdominali.
As dori sa stiu daca s-a vindecat cineva in urma unui tratament similar.
As vrea sa stiu daca ati folosit o centura pentru hernie inghinala (corset) care sa nu lase hernia sa coboare in scrot.

Multumesc si multa sanatate!

Raspunsuri (3)

Utilizator11592894094

acum 3 ani

Buna ziua! Cum ati rezolvat pana la urma cu acea hernie? Multumesc!

Tiberiu23134601

acum 3 ani

Pri interventie chirurgicala, m-a ajutat Dumnezeu si sunt bine. Va doresc multa sanatate!

Utilizator11618435768

acum 3 ani

Va rog imi spuneți ce ceai beti pentru hernie inflamația penis