titlu intrebare

Hernia inghinala

Postata de ionica6126608 cu 13 ani in urma.

Unde pot sa gasesc in Bucuresti inel pt. iernie ombilicala

Raspunsuri (1)

Dr. Stefan Tuca

acum 13 ani

Buna ziua,

Daca suferiti de hernie ombilicala aceasta va trebui operata pentru ca in timp va creste in dimensiuni si pot apare complicatii ca incarcerare, strangulare cu ocluzie, etc..
Un inel probabil va ajuta la mentinerea continutului herniei in cavitatea abdominala dar defectul de perete va pesista si va trebui reparat chirurgical..

Mai multe detalii despre hernia ombilicala gasiti pe www.stefantuca.ro

Toate cele bune!

dr.Stefan Tuca -medic specialist chirurgie generala