testicul

Hernia inghinala

Postata de marius_89 cu 11 ani in urma.

Am testiculul drept mai lasat decat cel stang cu 3-4 cm, insa nu sunt vreo durere, nu este nici umflat. E ceva anormal?

Raspunsuri (2)

Shaggy

acum 9 ani

Poate ca este varicocel . Daca este mai lasat din cauza ca sunt venele de la un testicul mai groase ca la celalat poate fi vorba de varicocel . Varicocelul necesita interventie chirurgicala clasic sau din cate stiu se poate si cu laser , depinde in ce strare se afla si ce recomnada doctorul . Multa sanatate !

Gabriel

acum 8 ani

Sall, am 12 ani și mă doare testicolul drept, eu am avut operație la 2 ani și acum îmi dă niște dureri insuportabile (nu ma pot misca , ma doare cand ma ridic) Ce ar trebui să fac?