se poate obtine pensie de boala

Hernia inghinala

Postata de simona00 cu 9 ani in urma.

sotul meu este operat de hernie ombilicala si are plasa.se poate pensiona pe caz de boala?va multumesc

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 9 ani

Depinde de meserie, si de cat de mult aceasta problema ii afecteaza modul de a putea lucra.Puteti intreba la directia muncii.Daca se pensioneaza asta nu inseamna ca nu poate si altceva ca sa faca bani,m fara sa depuna mult efort fizic.