rog ajutor

Hernia inghinala

Postata de iubica68 cu 11 ani in urma.

buna ,
asa cum am mai citit aici poti gasi unele sfaturi de la cei mai buni doctori....eu am o mare problema cu respiratia ....respir din ce in ce mai greu...am senzatia ca aerul nu ajunge in plamani ,,mereu am un oftat greu si mai rau trebuie sa simulez un cascat sa pot trage o gura de aer .
Nu stiu ce sa mai fac ...am facut tot felul de analize ,de raze de ecografii si.......nimic,eu am senzatia ca lesin , ca nici creierul nu se oxigeneaza corect .La plamani ,nu s-a gasit nimic ,la inima nimic ,la glanda -nimic ,,...va rog sa-mi spuneti ce sa iau si cum anume pot sa respir mai usor . Plus ca am mereu senzatia ca mi se urca stomacul in gat ,imbalonare si senzatia de goluri de aer in stomac ,,
Mi s-a spus ca e posibil sa am o hernie hiatala si ca trebuie sa fac o radioscopie ,ca e mai usor de facut decat endoscopia ,eu nu suport sa mi se bage ceva pe gat .
Daca cineva stie ceva tratament medicamentos ,sa pot respira ceva mai bine pana cand o sa pot ajunge la medic ....depinde de servicii .de banii si asa mai departe .
Ca e vorba de astfel de hernie ,e foarte posibil ,,ca acum vreo doi ani cand am facut un ecograf ,doamna doctor mia zis ceva asemanator ..insa nu am inteles ce este .
Va rog sa ma ajutati.
Multumesc

Raspunsuri (5)

camelia209103430

acum 11 ani

Buna daca la doctor nu ai nimic , incearca si dute la preot sa-ti citeasca ceva rugaciuni s-au ,,, mai pop**ar cum se zice i-au prin babe dumnezeu sa-ti de-a sanatate.

camelia209103430

acum 11 ani

Buna daca la doctor nu ai nimic , incearca si dute la preot sa-ti citeasca ceva rugaciuni s-au ,,, mai pop**ar cum se zice i-au prin babe dumnezeu sa-ti de-a sanatate. asculta rugaciunea asta poate....... Surat Al-Baqarah complete الشيخ السديس sh. As-Sudais سورة البقرة كاملة .

Sigada

acum 11 ani

Incercati sa mergeti si la un psiholog, s-ar putea ca manifestarile dvs sa fie date de atacuri de paica, situatie in care va poate fi de ajutor psihoterapia.

victoras

acum 11 ani

Eu am o cu totul alta parere fata de ceilalti.Cred ca e posibila o SPASMOFILIE.Te rog citeste pe net cam care ar fi manifestarile acesteia si cred ca imi vei da dreptate.Cit despre medicatie ar fi indicat o cura prelungita de Magnerot si Calciu pt refacerea depozitelor organismului.Ai sa vezi dupa cam 2 sapt.o imbunatatire a starii generale si o usurare a respiratiei,somn adinc, odihnitor,etc.Sanatate

Ioana

acum 7 ani

Cam aceleasi senzati am avut si eu ,eu am fost la pshiatru pe homeopate imi merge bine in strand pe strada dimitrie cantemir 52 sanatate multa