Refacere post operatorie hernie inghinala

Hernia inghinala

Postata de mioara86 cu 15 ani in urma.

Cit timp dureaza refacerea post operatorie dupa o operatie(hernioplastie)a unei hernii inghinale recurente.Este normal ca dupa 4 luni de la operatie sa persiste durerea in zona operata?Va multumesc

Raspunsuri (5)

iuliana190

acum 15 ani

Da este posibil sa mai aveti durere.Eu am avut dureri aproape 6-7 luni.

vasile522921

acum 14 ani

cat dureaza refacerea post operatorie, si la cat timp dupa operatie,se poate relua viata sexuala? Va multumesc

vasile522921

acum 14 ani

poate cineva sa-mi recomande unde sa fac operatia de hernie inghinala? (imi este indiferent in ce oras. )Va multumesc.

Euuu

acum 10 ani

La o clinica particulara... Neaparat operatie laparoscopica...am fost operat la brasov cu operatie clasica cu plasa... Am avut dureri ingroZitoare in primele ore dupa operatie..si ma doare si un testicul..mult succes

luiza

acum 9 ani

buna ziua as avea si eu o intrebare acum o luna am fost operata de hernie inghinala ascunsa si vrea sa stiu cand pot incepe viata sexuala si dak pot face cumparaturi kam cate kg am voie sa car? multumesc frumos