recuperarea dupa operatia de hernie ombilicala cu diastazis al muschilor

Hernia inghinala

Postata de Antonella08 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. M-am oprerat cu o luna si jumatate in urma de hernie ombilicala si diastazis al muschilor drepti abdominali si as dori sa stiu ce exercitii fizice pot face, pentru ca sunt o fire sportiva si pana in momentul operatiei mergeam de doua ori pe saptamana la sala. Medicul mi-a recomandat sa fac miscare cat de cat, pentru a impiedica atrofierea muschilor, insa mi-a mentionat mersul pe bicicleta si banda. Trebuie sa merg la gimnastica medicala pentru a tonifia muschii,trebuie sa fac recuperare sub supraveghere medicala? Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Ramona

acum un an

Unde v-ați operat în ce oraș

iulicam

acum un an

buzau spitalul judetean

iulicam

acum un an

am o luna si jumatate de cand sunt operat de hernie ombilca si din cand in cand am niste cutite in partea de jos a abdomenului ce pot sa fac