recuperarea dupa operatia de hernie inghinala la copil de 7 ani

Hernia inghinala

Postata de alexica2003 cu 12 ani in urma.

am operat baetelul de 7 ani de hernie inghinala si vreau sa stiu dupa cat timp are voie sa mearga la strand sau la mare

Raspunsuri (2)

Dr. Bogdan Constantin Tunas

acum 12 ani

Buna ziua,

Dupa vindecarea plagii ( scoaterea firelor si caderea crustei de pe plaga) copilul poate intra in apa.

alexica2003

acum 12 ani

Buna ziua la inchiderea plagii sa folosit ate topitoare si as vrea sa stiu dupa cat timp poate sa revina la activitatile zilnice( ex:mersul cu bicicleta, fotbal , inot) copilul a fost operat de hernie de doua saptamani. Va multumesc.