recidiva hernie?

Hernia inghinala

Postata de monnika cu 10 ani in urma.

Acum o luna m-am operat de hernie inghinala stanga recidivata, mi s-a pus plasa insa acum, sub cusutura zona e mai umflata decat in cealalta parte, arata ca inainte de operatie. Dimineata e bine iar cum incep sa merg se umfla. Poate sa fie recidiva?

Raspunsuri (1)

monnika

acum 10 ani

Daca hernia a recidivat dupa operatie, la cat timp se poate face alta operatie? se scoate plasa si se inlocuieste sau ramane prima plasa?