Poate fi hernie?

Hernia inghinala

Postata de Laryzuzy cu 11 ani in urma.

De cateva zile am o umflatura in abdomen in zona epigastrica si care se duce spre dreapta. De atunci am inceput sa respir din ce in ce mai greu si simt o usoara durere in partea dreapta sub san si cand inspir adanc imi vine greata. Ma puteti ajuta cu un raspuns ? Ce analize trebuie sa imi fac?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic internist pentru evaluare clinico-biologica.

Dr. Stefan Tuca

acum 11 ani

Buna ziua,

Este posibil ca umflatura pe care o descrieti sa fie de fapt o hernie epigastrica sau de linie alba..caz in care rezolvarea poate fi doar chirurgicala.
Va stau la dispozitie pentru consult chirurgical si operatie laparoscopica a acestei afectiuni..

Cu stima,

dr.Tuca - medic specialist chirurgie /laparoscopie

www.stefantuca.ro

Adrian

acum 11 ani

De cateva zile am inceput sa simt mici dureri de la testiculul stang in sus, de obicei cand stau pe scaun, uneori si cand ma plimb.Nu am intampinat umflaturi nici de testicul nici altundeva doar mici injunghieri de la testicul in sus...Ma puteti ajuta cu niste sfaturi va rog?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul urolog ( cu efectuarea unei ecografii de testicole).