noduri pe abdomen

Hernia inghinala Neuroblastom

Postata de claudiuRo cu 13 ani in urma.

Si eu am acceasi problema pe care a postat-o o doamna in numele sotului, am mai multe noduri de marimea unei boabe de fasole, daca nu le ating nu ma dor, dar sunt ingrijorat ca nu stiu ce ar putea fi, le am de ani de zile, nu au mai crescut, nu au culoare ci pur si simplu sunt sub piele si ma jeneaza chiar ma dor daca le ating...cateodata uit de ele cu lunile dar imi reamintesc cand ma ating accidental.imi poate spune cineva ce poate fi? nu se plimba pe tot abdomenul ci stau acolo pur si simplu nu le pot muta din loc deci nu sunt mobile asa-i? ce diagnostic credeti ca voi avea la prezentarea mea la medic, stiu ca trebuie sa ma prezint din ce am citit pe aici, dar vreau sa fiu cat de cat pregatit sa nu ma sperii acolo, si daca se pot trata, si cum, multumesc frumos

Raspunsuri (1)

claudiuRo

acum 13 ani

deci as dorii sa mai specific ca atunci cand ating un nod de pe abdoment se misca doar atat cat sa ma joc cu el cu o bila practic, si daca apas doare.