nod pe abdomen

Hernia inghinala

Postata de luda devojika cu 13 ani in urma.

sotul meu are de vreo 3 ani ceva ca un nod la 4 degete dreapta de la buric si cam de un an ia iesit si la spate in partea opusa,doare doar cand apasa pe el in rest nu il deranjeaza,nu vrea sa mearga la medic,daca stie cineva ce poate fi va rog sa imi raspundeti urgent,va multumesc.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Stimata doamna, ati mai pus aceste intrebari o data si vi s-a raspuns deja. Va copiez raspunsurile dedesubt. Va rog insistent sa il trimiteti pe sotul dvs la un CONTROL MEDICAL CAT MAI CURAND. NU va veti rezolva problema via Internet, va garantez!!!

V-am raspuns atat eu, cat si inclusiv UN MEDIC:
Iuli:
Ar putea fi o hernie, de exemplu. Poate fi un chist dermoid daca este mobil, dar acela nu prea doare. Poate fi un "cos" mai mare, simptom al unei infectii stafilococice. Ar putea fi multe! Este oricum o formatiune care trebuie investigata la un medic dermatolog.
Dr. Corneliu DOBRE (cu 4 zile in urma)

Poate fi un chist sebaceu, un lipom, etc. Nu ezitati sa consultati un medic dermatolog.