Masaj hernie ombilicala?

Hernia inghinala

Postata de Cristi1988 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Am o clienta la masaj care are o hernie ombilicala.Hernia a apraut in urma sarcinii cu gemeni iar acum dupa 8 luni de la operatie cere masaj(are plasa).Pielea de pe burta este lasata si daca se poate face masaj si ii foloseste la ceva,ce fel de masaj recomandati?Ce ar mai trebui sa incerce ca sa scape de pielea lasata?

Va multumesc

Cristi

Raspunsuri (1)

Dana Todt

acum 7 ani

Bună ziua. Am o întrebare. Dacă doare după operație rău buricul. Mulțumesc