Intepatura acuta in zona inghinala

Hernia inghinala

Postata de dragos mihai50401 cu 12 ani in urma.

Doar cand stranut,simt o intepatura destul de acuta undeva la nivelul testiculelor. Ce sa fie oare?Va multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

La palpare se observă ceva modificat la nivelul zonei inghinale? Întreb acest lucru datorită faptului că ar putea fi vorba de o eventuală hernie inghinală caz în care ar fi recomandat consultul unui medic chirurg

dragos mihai50401

acum 12 ani

Aceasta intepatura se produce destul de rar,cum am precizat,mai mult cand stranut. Zona de durere este undeca in spatele testiculelor si dureaza 1-3 secunde apoi dispare la fel cum a aparut. La palpare nimic dubios. Ce sa fie ? Cu respect!

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi recomandat sa consultaţi pentru început un medic urolog care va recomanda efectuarea unor investigaţii şi va sa stabili un diagnostic şi eventual şi o conduită terapeutică