hernie sau...

Hernia inghinala

Postata de valig cu 14 ani in urma.

Buna ziua! am si eu o intrebare. Prietenul meu are dureri persistente de la buric in jos pana la organele genitale, cateodata si cu dureri ale organelor genitale. De asemenea are diaree si dureri de cap.Mentionez ca a fost acum 2 ani operat de apendicita si la o saptamana dupa operatie din nou operat deoarece a facut puroi si are o operatie destul de mare de la buric si pana la zona pubiana si durerea se localizeaza de multe ori pe traiectoria operatiei...va rog frumos un raspuns daca se poate... multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

ion

acum 14 ani

Sa mearga la medicul de familie pentru un consult si sa-i explice calr doctorei ce-l doare de fapt... Banuiesc ca durerea pe traiectora operatiei il doare doar atunci cand se schimba vremea.

valentina georgi

acum 14 ani

ms de raspuns...durerea nu apare la schimbarea vremii apare mai mult la efort o durere puternica in rest este o durere ma usoara persistenta

ion

acum 14 ani

Oricum trebuie sa ajunga la medic sa vada despre ce este vorba, pentru a nu mai avea dureri poate lua un nurofen.

Marcel

acum 14 ani

Afecteaza hernia inghinala organele sexuale?
Este posibilitate sa nu mai fie erectie?Multumesc!

gagiu florin

acum 14 ani

buna ziua as vrea sa stiu pt ca am lasat in jos un testicol si la capatul lui sa format un fel de biluta mica de marimea unui bob de porumb si ma doare cand sunt obosit si depun efort, dar dupa ejacuclare acest bob se micsoreaza. va multumesc.