hernie sau nu?

Hernia inghinala

Postata de andrei din londra cu 11 ani in urma.

va rog frumos sa ma ajutati , am 27 de ani si de vreo 7ani mi-a aparut ceva in scrot linga testicoul sting , pare a fi un intestin subtire , nu ma doare doar ca mi se pare ca sa marit dimensiunea odata cu trecerea anilor. vreau sa stiu daca este vreun tip de hernie sau este altceva. multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Posibil sa fie vorba de varicocel ( dilatarea sistemului venos) pentru care este indicat sa consultati medicul urolog.

andrei din londra

acum 11 ani

Multumesc f mult pt raspuns am citit despre varicocel si cred ca despre asta e vorba . am vazut ca poate duce la infertilitate dar totusi noi avem un copil de 3 ani si a fost conceput dupa vreo 4 ani de la aparitia varicocelului. spunetimi va rog ce trebuie sa fac este necesara o operatie ?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa consulati medicul urolog; tratamentul este cel chirurgical.

andrei din londra

acum 11 ani

Va multumesc . eu sint in anglia momentan si o sa incerc sa fac o operatie la un spital din Londra.