hernie sau nu

Hernia inghinala

Postata de sorinavalentinap cu 11 ani in urma.

sotul meu acuza dureri la incheieturile piciaorelor sus....inainte se mai vaita ca-l doare in partea dr jos,ba in stg.... ca se ducea durerea in picior... cand merge nu-l supara,mai mult cand sta in sezut... ar putea fi vreo hernie,prostata...nu prea vrea sa mearga la dr ii e frica de operatie daca are hernie.... va rog un raspuns

Raspunsuri (8)

Alina Daniela3

acum 11 ani

NU TOATE HERNIILE SE REZOLVA CU BISTURIUL!
sanatate multa!

sorinavalentinap

acum 11 ani

mersi ptr rasp

Alina Daniela3

acum 11 ani

Mama mea tot asta a crezut, ca va ajunge la cutit. Mergea cocosata, o durea tare. A ajuns la Bucuresti la spitalul Baltasar si a facut un fel de soc electric. Scuze caci nu stiu cum se cheama. Ei i-a fost deajuns o singura "injectie", cei drept, dureroasa, insa alte persoane fac mai multe. In vara a mers si la bai si a facut fizioterapie si se mai da cu niste creme...bio. (nu stiu daca am voie sa spun)

sorinavalentinap

acum 11 ani

probabil o fi facut infiltratie...

Alina Daniela3

acum 11 ani

nu, clar nu!
a facut 1 parca, inainte de a-i face chestia aia
i-a facut-o pt a vedea nu stiu ce reactie

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Trebuie sa fie examinat de catre medicul de familie care va va orienta catre specialitatea potrivita ( medicina interna, chirurgie).

Dr. Victor Radu

acum 11 ani

Buna ziua!

Diagnosticul unei hernii inghinale (daca despre asta e vorba) se poate pune doar cu ocazia unei consultatii.
In situatia confirmarii diagnosticului, tratamentul este exclusiv chirurgical.

Pentru mai multe amanunte accesati www.tratamenthernie.ro

dr. Victor Radu

Maria Cristea

acum 11 ani

daca se dovedeste a fi hernie, cel mai bine ar fi sa alegeti varianta laparoscopica. daca sunteti din bucuresti va recomand sa va operati la delta hospital. mai multe detalii despre operararea herniilor pe cale laparoscopica: http://www.romanialibera.ro/stil-de-viata/sanatate/chirurgia-herniilor-276811.html