hernie ombilicara

Hernia inghinala

Postata de MembruMobileApp309926 cu 7 ani in urma.

Buna seara! Mama mea a fost operata laparoscop acum 3 luni de colecist. Totul a fost bine dupa opersatie, pana cand a venit dupa 8 zile sa ii scoata firele. Cam la 4-5 zile dupa scoaterea firelor, a inceput ușor, ușor sa se simta rau, din cauza durerilor din zona buricului. Dupa o perioada de aprox. o luna, a inceput sa i se inflameze atat de tare buricul, incat ii iesea in exterior lafel ca la femeile însărcinate, si nu numai. O durea groaznic burta si se umflase exact ca și cum ar fi așteptat sa nască. S-a prezentat iar de urgenta la acelasi medic la Spitalul Judetean de Urgențe din Ploiești, i s-au facut investigatii si s-a decis sa o opereze de hernie ombilicara si, gasindu-i si un chist ovarin, sa il scoata si pe acela. Pe masa de operație, s-a ajuns la concluzia ca defapat are SI fibrom. Așa ca a operat-o in aceeasi zi de hernie ombilicara, chist ovarian si i s-a scos si uterul. Dupa externare, cateva zile a fost binisor, insa acum are iar complicații la buric. O doare groaznic. Azi s-a reantors la acelasi medic, i-a spus ca in buric i s-au pus fire de profunzime, pe care organimul ei le respinge si face tot timpul infectie. A curățat-o pe viu acolo, ptr a doua oara si i-a dat un antibiotic foarte puternic. I-a spus ca daca in doua zile, adica pana luni, nu o mai lasă durerea sa revina ptr o alta intervenție chirurgicala. Mama mea a spus ca macar de moare si nu se mai opereaza. Va rog din suflet, ce ne sfatuiti sa facem? Mentionez ca are 48 ani. Astept respunsul dvs. Va salut cu respect!

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp309926

acum 7 ani

Antibioticul care i s-a dat acum se numeste Ceclor MR. Ce parere aveti? Ce ar trebui sa faca?