hernie inghinala

Hernia inghinala

Postata de Genoveva5112525 cu 15 ani in urma.

dak nu mi-se unfla nimic in partea dreapta si nici testicolul dar in schimb am toate sintomele (stari de voma greata si picioul drept ma doare)pot avea hernie inghinala?si ce risc dak nu ma operez? ms ast raspuns

Raspunsuri (5)

andrei178

acum 15 ani

E foarte general ce ai spus, pot fi simptomele mai multor afectiuni. Nu stiu daca hernia inghinala da senzatie de voma. Ce ai descris poate fi la un moment dat semn de afectiune la rinichi. Mergi la medic si nu vei risca nimic:))) decat ca te vei linisti. Daca ai hernie, de oricare, tot ajungi la medic, deci mai bine mai devreme.

constantin5102798

acum 15 ani

Sau poate fi un proces inflamator in organism(vreo apendicita ?!)si analizele de sange sunt relevante in asemenea cazuri!!Nu te gandi neaparat la operatie !!

Dorina6899908

acum 15 ani

Mergi mai bine la medicul de familie,sunt simptomele apenticitei,sa nu te trezesti cu cine stie ce minune de peritonita,nu se joaca cu asa ceva.

sinziiana georgeta

acum 15 ani

buna! am o intrebare...ai fost operat de apendice? simptomele tale parai semnala si o eventuala inflamatie a acestuia...

FLORIN STEFAN

acum 13 ani

ESTE NORMAL DUPA OPERARIE SA UNFLE OPERATIA