Hernie inghinala , un raspuns?

Hernia inghinala

Postata de MembruMobileApp1518357966 cu 6 ani in urma.

Buna aseara, am 49 de ani si am facut ecografie unde am vazut ca am hernie inghinala de 2,5 cm . Mai multe persoane mi-au spus ca purtand centura pentru hernie inghinala s-ar putea sa se vindece. Exista aceasta probabilitate? Cam cat timp ar trebui purtata aceasta centura? Cam ce sanse ar fi ?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Herniile-abdominale/hernia-inghinala-semne-factori-de-risc-preventie_15191

Utilizator11528730297

acum 5 ani

Cum se manifesta? Aveti dureri in zona inghinala? Prezinta umfltura ?