Hernie inghinala sau ganglion?

Hernia inghinala

Postata de Utilizator11616688379 cu 3 ani in urma.

Bună ziua. Acum 1 săptămâna mia apărut în zona inghinala în partea dreapta între picior și abdomen o umflatura. Prima data am zis ca este hernie și mi-am comandat o centura inghinala pentru o scurta perioada pana ajung la un control. Medicul de familie spunându-mi între timp ca este o infecție.
Acum întrebarea mea este, de când am aceasta centura zona respectiva a început sa se desumfle iar durerile nu mai sunt atât de puternice, iar când pun compresa cu gheata durerea dispare. Dacă pun mana în zona respectiva am o galma tare? Ce ar putea fii ganglion sau o hernie inghinala?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Herniile-abdominale/hernia-inghinala-semne-factori-de-risc-preventie_15191