hernia

Hernia inghinala

Postata de cristian33092410 cu 14 ani in urma.

La ecograf se poate observa daca am sau nu hernie inghinala?

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

De obicei,diagnosticul se pune in urma examenului clinic. Stand in picioare, se palpeaza..................Se poate vedea si la o ecografie abdominala.

raluca

acum 14 ani

sotul mae a fost trimis la ecograf in urma consultului medical cu diagnoza,,inceput de hernie,,. la ecograf i-sa spus ca nu se vede nimic dar el are dureri.ce raspuns este asta?

tody24

acum 14 ani

eu am inceput de hernie de vreo 2 ani de zile. am fost la control si mi-a spus in urma controlului prin palpare, ca nu e pt operatie deocamdata caci hernia este mica,de diametrul de 2 cm aproximativ,.... sau cel putin asa era acum 2 ani. uneori ma doare cand fac efort de genul: merg foarte mult pe jos. in ultimul timp ma supara cam des si m-am hotarat sa merg la control saptamana viitoare si eventual sa ma programez pentru operatie.am inteles ca operatiile deschise chiar daca nu sunt estetice sunt cele mai sigure. cine stie cam cat costa o operatie deschisa de acest gen?Va multumesc.