Hernia ombilicala

Hernia inghinala

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna!La vasrsta de 22 de ani ,medicul mi-a spus ca am hernie ombilicala...este posibil la varsta asta?...eram un pic slabuta, dar in limite,conform inaltimei, buricul mi-era un pic pronuntat spre afara....sfatul medicului a fost sa am grija cand ma voi ingrasa,sa fac exercitii abdominale...acum am 27 de ani...si la 170cm inaltime am 60 kg...si un mic cerculet la burta....credeti ca ar mai putea fi pusa in discutie problema ...herniei ombilicale?

Raspunsuri (6)

andrei178

acum 15 ani

Hernia in sine nu cred ca depinde de varsta...Cel mai bine mergi la un medic sa-ti spuna exact despre ce e vorba. Sanatate!

Florian Alex

acum 15 ani

Dora are dreptate, nu conteaza varsta. Neaparat sa faci exercitii abdominale pentru intarirea muschilor si consulta si un medic chirurg.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am si eu un baietel de 1 an si 7 luni care afost diagnosticat cu hernie ombilicala la varsta de 11 luni.Medicul chirurg mi-a spus sa-l operez,insa medicul de familie mi-a spus sa mai astept poate se retrage.Acum dupa 7 luni si medicul de familie mi-a spus sa-l operez.Daca cineva a fost in situstia mea poate imi da si mie un sfat.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am un nepotel in varsta de 2 lini a fost intrnat in spital cu diare si cu sange i-sa prescris regim alimentar fara piept dupa o zi nu a mai nu a mai iesit afara cu scaunul de cateva zile astazi o doamna asistenta s-a uitat la fundulet si a observat ca orificiul este prea mic de a iesii, a fost chemat si doctorul chirulg de la pediatrie si-i sa zis ca o sal opereze pentru largirea anusului. Este posibil ca pe viitor sa nu mai aiba probleme, ce se poate face in cazul acesta ? Programari pentru un consultatie mai amanuntita se poate face si cum ? Va multumesc anticipat...

Radu - Bogdan

acum 15 ani

buna!si baietelul meu de un an si jumatate trebuie operat tot de hernie ombilicala!nu stiu ce sa zic pt ca nici eu nu sunt prea bine informata!daca poti te rog sa ma tii la curent cu asta iar daca vrei sa vb id-ul meu este nico_sabo iar adresa de mail [email protected] caz ca lai operat te rog sami zici cum a fost.multa sanatate.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Sunt un pic speriata de faptul ca de aproape un an in interiorul buricului am o maroneala care nu se curata si daca incerc sa apas putin ma cam deranjeaza!Imi puteti spune ce ar putea fi???Va rog mult de tot!