Hernia inghinala

Postata de foxxi cu 13 ani in urma.

Am o fetita de 2 luni diagnostica cu hernie inghinala si as vrea sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva. Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Constantin

acum 13 ani

Incercati terapia complementara-0722344290

dana

acum 13 ani

buna!
posibil ca voi sa fi scapat deja de aceasta problema..
am avut-o si noi cand avea andrei 2 sapt.,am descoperit,apoi la o luna l-a si operat pt ca se agravase..
am mers pt. un alt consult la alt medic si ne-a oprit operindul in aceeasi seara
din pacate maine mergem din nou pt. o alta interventie in partea cealalta;acum andrei este mai mare,are 4.6 ani,si maine ne operam iar:
chiar daca am mai trecut o data prin asta ,simt ca innebunesc;aa si sa stii ca herniile congenitale se fac de cele mai multe ori in ambele parti,andrei a tusit vreo 2 zile si i s-a declansat imediat,acum vreo luna si jumatate,si sa stii ca la copii este bn sa se intervina mai repede pt. ca la ei urmarile sunt mai grave din pacate,as dori sa stiu ce faceti,daca sunteti bine;
multa sanatate va doresc!

foxxi

acum 13 ani

Sa zicem ca am scapat. Doctorul ne-a dat . Avem aproape 3 luni de cand nu a mai iesit. Doctorul a zis ca este f. bine. Trebuie sa mergem la un alt control sa o mai vada. Noi am avut si hernie ombilicala si dupa instructiuniile doctorului s-a retras. Nu imi vine sa cred ca s-a rezolvat dar chiar asa este. Multumesc din suflet pentru sprijinul acordat si o sa va tin la curent.
Multa sanatate !