harnie sau altceva?

Hernia inghinala

Postata de daielxx666 cu 11 ani in urma.

de vreo 2 saptamani am o durere de testicule nu foarte mare, mai mult ca o jena, numai la testicului stang, de asemenea am observat ca testiculul stang este mai in spate ca celalat si ca este apasat de niste vase de sange, destul de mari, sunt ca niste vene destul de mari in scrot,. La inceput am crezut ca e varicocel, dar de cateva zile a inceput sa ma doara in partea stanga a abdomenului, in zona inferioara si a inceput sa ma doara si celalalt testicul.
durerea nu este insuportabila si nu este continua, vine in rafale
saptamana viitoare as vrea sa ma duc la medic, dar la care medic ar trebui sa ma duc? la un urolog sau la un internist?
ce crede-ti ca ar putea fi?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic urolog pentru a preciza un diagnostic cert.

ion33456

acum 9 ani

Salut!