Este recomandată purtarea centuri pentru hernie după operație de hernie inghinală?

Hernia inghinala

Postata de Utilizator11619079355 cu 3 ani in urma.

Acum un an am fost operat la hernie inghinală partea stângă prin operație clasică.
Este recomandată purtarea centuri pentru hernie când ridic greutăți?

Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Herniile-abdominale/hernia-inghinala_970