dureri abdominale

Hernia inghinala

Postata de constantin410 cu 12 ani in urma.

buna ziua am 33 ani barbat si de o zi am dureri abdominale stinga la nivel cu buricu si mai jos cind ma ridic din pat cel mai tare apare durerea si la miscari in lateral nu e febra musculara

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va consulte medicul curant , o examinare clinica va stabili eventualele investigatiile suplimentare.

Petre Ion

acum 8 ani

Buna ziua
Am54 de ani si sunt un pic cam speriat,de doua saptamani am diaree,crampe si dureri in partea dreapta,undeva aproape de buric,nu am febra si nu ma sims mai obosit decat de obicei,imi este sete mai mult ,incep ziua cu un scaun mai mult sau mai putin normal iar apoi in timpul zilei inca unul,doua,doar spa daca pot sa-i zic asa ,culoare deschisa.In septembrie 2014 am facut o colonoscopie,iar rezultatul a iesit foarte bine,cativa polipi f.mici normali ptr varsta.Examenul acesta a fost recomandat de medicul de familie in urma unei diarre cu sange.Credeti ca asi fi putut contracta un virus in urma examenului sau poate fi altceva.Dupa aceast control nu am mai avut pana acum nici un fel de probleme de acest gen ,pana acum.Va multumesc mult ptr un raspuns