Durere testicul drept, si mai sus de testicul, in partea dreapta

Hernia inghinala

Postata de Gx cu 11 ani in urma.

Salut, am o problema:
De cateva zile ma doare testiculul drept si putin mai sus de testicul. Cand stau pe scaun sau cand stau culcat nu simt nimic, insa atunci cand ating testuculul ma doare destul de tare, durerea fiind simtita in zona testiculului drept si putin mai sus de acesta. Tin sa precizez ca, este putin umflat.
Imi poate spune cineva va rog ce se intampla si cum pot rezolva asta?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (9)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi o hernie inghinala insa,pentru un diagnostic corect este recomandat sa consultati medicul urolog.

Gx

acum 11 ani

La hernia inghinala nu ar trebui sa se umple putin? La mine nu se umfla deloc...in plus, cand fac efort nu simt nici-un discomfort daca nu ating testiculul.
Multumesc pt. raspuns!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu intotdeauna " se umfla"; in orice caz, indicatia de a consulta medicul urolog ramane valabila. Se face un diagnostic de excludere ( orhita, epididimita, etc) numai in cadrul unui examen de specialitate.

Gx

acum 11 ani

Ok, multumesc!

mariuss

acum 11 ani

aceias cheste am si eu am fost la urolog mi-a facut un ecograf SI A ZIS CA DACA SE UMFLA SA MERG LA OPERATIE DAR NU ESTE CAZUL TREBUIE SA MA FERESC SA RIDIC GREUTATI ALTFEL O DUC MULT TIMP MIA DAT NISTE IMFLAMATOARE LA NEVOIE

Axy

acum 9 ani

De cateva zile simt o durere a testicolului drep care tinde spre partea dreapta la abdomen

Robert

acum 8 ani

Va rog ajutatima acum 2 zil in urma mam lovit la testicolul drept ..Ma doare când ma ating si ma doare si deasupra lui ce pot sa fac ajutatima ..... In plus mi sa unflat foarte tare

Robert

acum 8 ani

Va rog ajutatima acum 2 zil in urma mam lovit la testicolul drept ..Ma doare când ma ating si ma doare si deasupra lui ce pot sa fac ajutatima ..... In plus mi sa unflat foarte tare

Utilizator11617557060

acum 3 ani

Bună ziua am și eu o problema cu testiculele mă dor foarte tare de vreo doua zile ce sa fac varog