Durere inghinala

Hernia inghinala

Postata de FlorinB cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

Acum o saptamana am jucat footbal si am cazut pe partea stanga si au inceput sa apara dureri inghinale suportabile. Am presupus ca am facut doar o intindere. Dupa terminarea meciului, ne-am urcat in masina si am plecat spre casa. In momentul in care am coborat din masina, dabia puteam sa merg, ma dureau inghinali si o durere usoara abdominala ( era un mers de robot, foarte incet si durere persistenta). In zilele urmatoare in momentul in care tuseam, stranutam, simteam dureri abdominale inferioare stanga sau dreapta si dureri testiculare usoare ( testicolele nu prezinta umflaturi ). Precizez ca nu am avut stari de voma, urinari cu sange sau alte simptome. Poate fi vorba de hernie inghinala sau de disc ? Mi-am facut o programare la un medic generalist.

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Hernia de disc este putin probabila. Este recomandat sa efectuati o ecografie abdominala.

FlorinB

acum 10 ani

Multumesc pentru sfat, este posibil sa fie vorba de hernie inghinala ? sau altceva ?

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate fi orice...greu de facut supozitii doar pe descrierea facuta de dumneavoastra.

FlorinB

acum 10 ani

Dupa consultul medicului generalist, mia dat un antiinflamator pastile. Durerea tinde spre zero.

Stoian iulian

acum 9 ani

Salut,despre ce pastile e vb.am aceeasi problema,ms

Coco

acum 8 ani

am aceiasi durere.Ce ti`a zis medicul?

Utilizator11528730297

acum 5 ani

Am aceiasi durere in ambele parti ,de 3 luni nu imi mai trece,am luat si antiinfl.