dehiscenta-de-drepti-abdominali

Hernia inghinala

Postata de winnerson cu 13 ani in urma.

cum se corecteaza dehiscenta de drepti abdominala la un copil de 6 ani?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Recomand consultul unui medic chirurg care în funcţie de gravitate dehiscenţei va decide modalitatea de corectare (dehiscenţa se poate corect apelând la metode de fiziokinetoterapie sau în cazuri mai grave la tratament chirurgical - abdominoplastie - cu refacerea reliefului normal al peretului abdominal şi întărirea musculaturii abdominale.

winnerson

acum 13 ani

multumesc pt raspuns