De ce am durere discomfort in partea dreapta abdominala si uneori testiculul drept??

Hernia inghinala

Postata de Angel cu un an in urma.

Salut!
Am 20 de ani si acum 5 luni m-am trezit noaptea cu o durere insuportabila in partea dreapta abdominala, apoi in testiculul drept, ne mai putand dormi. Initial credeam ca am apendicita, am fost sa imi fac un ecograf si nu mi-a iesit nimic, doar putin nisip la rinichiul stang. Durerea disparand in aceeasi zi.
5 luni mai tarziu, acum 2 saptamani, m-am trezit din nou noaptea cu o durere insuportabila in abdomen, apoi in testiculul drept, iar de atunci am un mic disconforturi sporadice in abdomen si testiculul drept, fara a fi aceeasi durere ca in noaptea aceea, doar disconforturi. Am fost la ecograf din nou, nimic. Doar putin nisip la rinichiul stang. Am fost la un chirurg, mi-a spus ca nu este vorba de hernie inghinala sau altceva. Mi-am făcut analize de urina, nimic, doar densitatea cu 0.5 crescuta. Mi-am facut analizele de sange, nimic. Putin colesterol si trigliceride cu 30 peste limita. Acelasi disconfort sporadic in contiunare. Am fost iar la un chirurg, ecograf, ma apasat pe scrot. Nimic, mi-a spus doar sa mananc ciorbe/supe ca nu merg in fiecare zi la scaun. Eu nu cred ca este asta cauza durerilor..
Tin sa mentionez ca am fost destul de stresat in ultimii 2 ani din cauza problemelor in familie, iar acestea au venit la pachet cu multe kg in plus. Am 177 si 94 kg, slabind usor.

Raspunsuri (1)

LILIANA

acum un an

Buna Angel. Ai mai descoperit de unde provine durerea?¿