Chirurgie laparoscopica in hernii

Hernia inghinala

Postata de diana.elena cu 10 ani in urma.

Buna ziua!

Sotul meu trebuie sa se opereze de hernie si am tot citit in ultima vreme despre posibilitatea de a face procedura pe cale laparoscopica, ceea ce ne-ar avantaja pentru ca recuperarea post-operatorie este mai rapida si operatia in sine am inteles ca este mai usoara, cu sanse de recidiva mai mici. Va rog sa-mi recomandati pe cineva, din propria experienta daca se poate, care face asa ceva. Multumesc!

Raspunsuri (2)

flory_munteanu

acum 10 ani

Buna, diana.elena!

Eu m-am operat de hernie ombilicala la medicul Ion Daniel de la Spitalul Universitar. Este un medic de exceptie! Eram deja la a doua operatie de hernie ombilicala...prima data m-am operat la un medic din Buzau...si m-am ales cu o recidiva...apoi am venit la Bucuresti, la Ion Daniel, la recomandarea unei prietene de familie si mi-am facut operatie laparoscopica cu montarea unei plase. A treia zi am fost acasa...Vreau sa spun ca sunt ceva ani de la operatie si ma simt foarte bine. Recomand cu drag, incredere si sustinere! Toate cele bune!

angelina

acum 8 ani

Cat tea costat operatia si eu trebuie sa ma operez dar nu stiu unde sa ma operez ...