centura pt hernia inghinala

Hernia inghinala

Postata de vasilica86 cu 11 ani in urma.

va rog mult sa-mi spuneti si mie daca dupa operatia de hernie inghinala dreapta (facuta in mod clasic cu bisturiul) este bine sa port centura sau un brau,si care este perioada de recuperare

Raspunsuri (6)

Dr. Marius Fodor

acum 11 ani

Buna Ziua,
Dupa operatia de hernie inghinala facuta in mod corect nu este nevoie sa porti centura. Pentru detalii viziteaza site-ul www.chirurgie-drfodor.ro.
Cu stima,
Dr Marius Fodor

Dr. Victor Radu

acum 11 ani

Buna ziua,
Nu recomand purtarea centurii dupa cura chirurgicala a herniei inghinale.

Dr. Victor Radu
www.tratamenthernie.ro
www.drvictorradu.ro

Dr. Victor Radu

acum 11 ani

Buna ziua!
Nu recomand purtarea centurii dupa cura chirurgicala a herniei inghinale.

Dr. Victor Radu
www.tratamenthernie.ro
www.drvictorradu.ro

Dr. Victor Radu

acum 11 ani

Buna ziua!

Nu recomand purtarea centurii dupa cura chirurgicala a herniei inghinale.

dr. Victor Radu
www.tratamenthernie.ro
www.drvictorradu.ro

breazuany

acum 10 ani

acum trei zile a fost operat fiul meu de hernie inghinala stanga dar e foarte ametit nu se poate ridica e normal ?

Didi

acum un an

Eu am fost operat de hernie inghinala dubla stg/dr in aceeasi zi .In prima seara am fost ametit era sa cad si aproape de lesin ( noroc cu asistenta) .Atat am fost ametit si au trecut peste 2 luni.Multumesc lui Dumnezeu!