Ce trebuie sa fac ca operatia sa se inchida?

Hernia inghinala

Postata de Lucian4068 cu 13 ani in urma.

Sunt operat de hernie inghinala directa dreapta,de 2 ani si nici pana astazi nu mi s-a inchis operatia.
Mi-au fost extrase un nr. de 8 fire si inca mai am infectie si operatia dreneaza necesitand tot timpul
toaleta si pansament.Precizez faptul ca am pusa plasa sintetica,totodata am consultat mai multi medici
chirurgi spunandu-mi ca hernia este rezolvata,dar aceasta reactie este de la firele de rezistenta din
interior,organismul nu le suporta si pana nu le elimina nu se va inchide operatia.Va rog sa-mi raspundeti
daca mai cunoasteti un caz similar si va rog sa-mi indicati un medic chirurg specialist pentru un consult,
norocul meu este ca sotia mea este asistenta si-mi asigura tratamentul zilnic.Multa sanatate ! Astept raspuns.
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ionela-Maria89705

acum 13 ani

Buna ziua. Va pot recomanda o crema naturala cu care am mai ajutat persoane in cazuri de operatii care nu se inchideau, poate va va ajuta si pe dumneavoastra. Adresa mea de mail este [email protected].

adrian ion

acum 13 ani

nustiu ce sa zic la tine diferit, dar si eu sunt operat de hernie lafel ca a ta ,ma-am operat acum 4 ani dar dupa doi ani am inceput sa fac efort si a anceput sa ma doara si sa ma usture incontinu in parte dreat si cat-o data mi-se mai si unfla ,si eu am fost la controale si mi se spune ca totul e ok dar eu stiu ca nu e in regula ,acum pe cine sa cred pe doctori sau pe mine...??si eu sunt interesat sa stiu defapt ce e sigur