ce exercitii se recomanda in cazul unei hernii abdominale - de cateva saptamani,?

Hernia inghinala

Postata de Utilizator21644324958 cu 2 ani in urma.

Nu este inghinala, nu ombilicala, dar, se vede cum s-au lasat in jos organele interne, nu am dureri, dar simt o greutate apasatoare sub buric, iar burta este mai mare!!!
Medicul internist mi-a recomandat consult la chirurg!
Multumesc,
Eugen, Bucuresti, 71 ani, 174 cm, 85 kg,
fire activa, forta musculara de invidiat pt, varsta mea, dar ma tem sa mai fac treburi grele in curte (taiat lemne, carat , greutati...)

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Herniile-abdominale/durerile-si-inflamatiile-abdominale-simptome-ale-herniei-spiegel_17671