Ce am patit?

Hernia inghinala

Postata de Serban Ionut cu 5 ani in urma.

Salut! Alaltaieri alergand la fotbal, am simtit o durere la testiculul drept, durerea persistand si azi, dar mai putin si durerea se intampla doar cateodata cand merg, nu mereu, gen daca ma ridic si incep sa merg ma doare testiculul drept sau sub burta vreo 5-10 secunde, la primii pasi. Vreau sa precizez ca de 3 zile jucam fotbal vreo 3 ore pe zi, fara incetare. Am varsta de 15 ani. Ar putea fi hernie? Nu vreau sa ma duc la control imediat, vreau sa astept cateva zile sa vad evolutia durerii. Mai precizez si ca testiculul drept nu este umflat deloc.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/durerea-testiculara_6409

Utilizator11534926188

acum 5 ani

Salut ai rezolvat am aceeași problemă..