am fost operat de hernie inghinala

Hernia inghinala

Postata de mihaibn cu 11 ani in urma.

buna ziua d le doctor . am suferit in urma cu 5 zile o operatie de hernie inghinala clasica cu plasa si simt usturimi si dureri in zona . .dupa scoaterea agrafelor pare sa se fii umflat putin . este normal?

Raspunsuri (1)

drearar

acum 10 ani

este normal, zona a fost supusa unei "traume". pana se vindeca o sa mai tot fie umflata.
ganditi-va ca daca va taiati la un deget, dureaza cateva zile sa faca coaja etc..plus c austura si altele. dar asa, cand aveti taiat muschiul...?